Historie společnosti

Společnost Weidmüller Lanškroun byla založena v roce 1994 jako nástrojárna s výrobou přesných náhradních dílů, nástrojů a forem pod obchodním názvem Rawela s.r.o. a v roce 1999 se firma stala 100 % dceřinou společností firmy Weidmüller Holding Co&KGaA.

Lisování dílů z plastických hmot bylo započato v roce 2005 s celkem 11 vstřikovacími lisy Demag a do roku 2008 se rozšířila téměř dvojnásobně na 28 strojů Demag a KraussMäffei. Pro lisovnu plastů byla vystavěna v roce 2008 nová výrobní hala v Lanškrouně o velikosti 1 860 m2. Rozšiřování počtu vstřikolisů pokračovalo dále na současných 40 vstřikolisů.

Lisování kovových dílů se dále rozvíjelo s využitím postupové a ohýbací techniky. V prosinci roku 2008 byl uveden do provozu první rychloběžný lis. Na konci roku 2009 došlo k nastartování sériové výroby lisovaných kovových dílů.

V únoru roku 2017 byla zahájena výstavba nové výrobní haly v blízkosti haly vstřikolisovny plastů o velikosti 3400 m2. A na podzim roku 2017 došlo k přestěhování nástrojárny a kovolisovny do nových prostor. Tím došlo ke spojení všech provozů na jedné adrese Dobrovského 1115, Lanškroun. Tímto krokem se pro firmu Weidmüller Lanškroun otevřela další nová etapa jejiho rozvoje.

 

Společnost Weidmüller Lanškroun má dnes vytýčené následující cíle

Být nákladově výhodným dodavatelem přesných náhradních dílů, kompletních nástrojů a forem (pro plastové hmoty a kov) v rámci skupiny Weidmüller Holding Co&KGaA.
Vyrábět jednotlivé plastové díly pro zásobování kooperačních firem k montáži finálních výrobků v síti výrobních podniků společnosti Weidmüller Holding Co&KGaA.
Vyrábět kovové díly pro zásobování kooperačních firem v síti výrobních podniků společnosti Weidmüller Holding Co&KGaA..

Podílet se na průmyslové automatizaci zvládnutím výroby zařízení z kategorie nízkonákladové automatizace pro výrobní síť podniků firmy Weidmüller Holding Co&KGaA..

Weidüller Lanškroun s.r.o. je spolehlivý dodavatel komponentů pro finální výrobky Weidmüller Holding Co&KGaA. Přehled výrobků, možnosti jejich použití a informace k nákupu těchto produktů v České republice naleznete na webových stránkách společnosti Weidmüller Praha CZ , www.weidmueller.cz